Is de Haagse politiek doorgerot ? Minister van Financien weigert de wet te handhaven. Staatssecretaris van Economische zaken weigert bankenkartel aan te pakken. Bankroversbendes zoals Rabo, ABN-AMRO en ING beroven het nederlandse volk met steun van de Nederlandse bank, de AFM en de gehele politiek.

 

Strafrechterlijk onderzoek tegen Rabo

 

Rente in Nederland ruim VIER keer zo hoog als in Duitsland. Rente manipulatie

 

Aandelenlease.nl Het volk werd/wordt beroofd door de talentloze corporate-crimers

Schadefooitje.nl Wanneer een bankroversbende (Rabo, ABN-AMRO, ING, et cetera.) de klant schade berokkent, wordt deze schade vaak afgedaan met een fooitje.

 

10  Jul  2016

Open brief aan het college van B en W van Oldambt

 

Samenvatting

Verzoek aan B en W

om samen met buurgemeenten

het besluit tot het bouwen van goedkope huizen in Blauwestad

aan te vechten bij de rechter

op basis van artikel 6:162 BW

 

Geacht College,

De Commissaris van de Koning van de provincie Groningen heeft tesamen met het provinciebestuur tegen eerder gemaakte afspraken in een onderhands contract afge- sloten met projectontwikkelaar Geveke om in de Blauwe Stad goedkope woningen te bouwen.

De provincie Groningen heeft tegen de adviezen in de Blauwe Stad aangelegd. Tevoren bleek uit rapporten, dat dit verliesgevend zou worden. Woningbouw in de Blauwe Stad zou worden beperkt tot luxe woningen. Zie:

Eindrapport Blauwestad van de Noordelijke rekenkamer.

Toen de prognose werkelijkheid werd, besloot de provincie vorig jaar woningbouw toe te staan vanaf 245.000 euro. Deze week besloot de provincie, woningen te laten bouwen tussen 145.000 en 185.000 euro. Zie:

Provincie dumpt kavels in Groningen en verziekt de markt.

In de directe omgeving staan heel veel woningen in die prijsklasse al jaren te koop. Voor goed gelegen kavels met een prijs van minder dan 60 euro per vierkante meter is geen vraag. In Finsterwolde staat al jaren een enorm bord waar dergelijke kavels worden aangeboden. Niemand toont belangstelling.

Cijfers woningmarkt Oldambt met uitzondering van Winschoten

Te koop: 525 huizen

Verkocht in afgelopen jaar: 237

Volgens calcasa: 42,5% woningen staan meer dan 36 maanden te koop

Theoretische gemiddelde verkoop tijd groter dan 30 maanden

In deze markt wil de provincie in collaboratie met projectontwikkelaar Geveke 95 huizen dumpen. Te verwachte gevolgen:

Huizen dalen 20% in waarde

Indien de plannen voor goedkope woningen in de Blauwestad doorgaan, leidt dat tot een kettingreactie.

  1. Komen er tientallen of zelfs 95 goedkope nieuwbouw woningen bij op een toplocatie, dan leidt dat tot verdringing van de markt.

  2. Mensen die hun huis kwijt moeten, zullen fors in prijs moeten dalen.

  3. Er wonen veel oudere mensen. Jaarlijks zullen daarvan een aantal overlijden of naar een verzorgingstehuis gaan. De erfgenamen hebben dan de keus. De woning laten verpauperen en OZB blijven betalen. Of de woning dumpen. Desnoods de prijs met 20% - 40% laten zakken.

  4. Dit betekent:

    • Minder inkomsten uit OZB.

    • Veel leegstand, verpaupering en verdere daling van de prijzen.

    • De gemeente Oldambt dreigt in een maelstroom te komen, waar we niet meer uitkomen. En we trekken buurgemeenten mee. Als de prijzen in Oldambt met 20% dalen, dalen ze in Vlagtwedde met 10%.

Hoeveel de huizen werkelijk gaan dalen is moeilijk te voorspellen. Een waardedaling van meer dan 20% is een realistische verwachting. Gaan de plannen door, dan kan de gemiddelde huiseigenaar in Oldambt 30.000 tot 40.000 euro van het eigen vermogen afboeken. Dan komen heel veel hypotheken echt onder water te staan.

Als dit scenario uit komt, kunnen locale en provinciale bestuurders niet meer veilig over straat. Als men een straat oversteekt, moet men maar afwachten of een automobilist remt of juist gas geeft. Je kunt mensen niet willekeurig van tienduizenden euro's beroven en dan verwachten dat iedereen rustig en vriendelijk blijft. Oldambt wordt door deze criminele beslissing van de provincie volstrekt onleefbaar.

tekoop.jpg

Dit bord staat al jaren in Finsterwolde. Niemand heeft belangstelling.

Wanneer dit plan doorgaat:

  1. Worden huiseigenaren wederrechterlijk van hun vrijheid beroofd. Hun huis wordt onverkoopbaar, zodat ze niet meer weg kunnen.

  2. Worden huiseigenaren bestolen door de provincie en de projectontwikkelaar. De bestaande huizen worden nog minder waard en de provincie en de projectontwikkelaar verdienen hier geld aan. Waardedaling kan leiden tot hogere rentelasten en tot het onmogelijk worden van financiering voor woningverbetering.

  3. Bij overlijden van de eigenaar blijven de erfgenamen zitten met een object, dat niet verkocht wordt en ook niet onderhouden wordt. Dit leidt tot verpaupering en verdere waardedaling van al het onroerend goed in de gehele regio. In mijn directe omgeving staan al diverse van dit soort objecten te verpauperen.

  4. Worden makelaars berooft van hun broodwinning. Vele tientallen nieuwbouw woningen worden volgens het plan gedumpt op een markt met heel weinig vraag. Dat betetekent, dat vele makelaars een fors omzetverlies zullen leiden.

  5. De provincie Groningen wordt afstotelijk voor mensen die in Groningen een woning zouden willen kopen en voor bedrijven die zich in Groningen zouden willen vestigen. Burgers en bedrijven hebben behoefte aan een eerzame betrouwbare overheid. Het bestuur van Groningen is onbetrouwbaar, onbehoorlijk en onbekwaam. Crimineel. Als mensen mij nu vragen of men zich in de provincie Groningen moet vestigen, is het antwoord gewoon 'NEEN !!!"

De impact van wat de provincie van plan is, kan zeer hoog uitvallen.

De provincie gedraagt zich als een mafiose organisatie.

Bij mij en vele andere inwoners van Groningen is de indruk ontstaan, dat het provinciebestuur een vreemde deal heeft gesloten met een projectontwikkelaar. Er is geen sprake van openbare aanbesteding. Dit wekt het vermoeden van corruptie en dit ondermijnt het openbaar bestuur.

De provincie heeft deze stappen bekend gemaakt op het moment dat veel mensen op vakantie zijn of op vakantie gaan, met het kennelijke doel om weerstand van de bevolking onmogelijk te maken. Dat duidt op kwade trouw. Het gaat hier zeer duidelijk om georganiseerde criminaliteit.

Volgens het eindrapport Blauwestad lag er in eerste instantie een negatief advies ten aanzien van de Blauwestad. Projectontwikkelaars hebben toen een nieuw rapport laten maken, waarin het project erg rooskleurig werd voorgesteld. Vervolgens hebben deze projectontwikkelaars zich terug getrokken, nadat ze hun winst genomen hadden. Eén van deze projectontwikkelaars is na failliesement verder gegaan als Geveke. Deze projectontwikkelaar is nu het bedrijf dat deze nieuwe woningen zou gaan bouwen. Zie:

Eindrapport Blauwestad van de Noordelijke rekenkamer.

Verzoek om civielrechterlijke stappen tegen de provincie en Geveke

Het dumpen van woningen in een krimpregio, waar meer huizen worden aangeboden dan gevraagd, is een onrechtmatige daad jegens de bevolking. U heeft de taak en de wettelijke plicht om de inwoners van uw gemeente behoorlijk te behandelen en hun rechten te verdedigen.

Derhalve verzoek ik u dringend om namens de bevolking civielrechterlijke stappen te nemen om dit plan tegen te houden. Daarbij denk ik aan een kort geding om alle bouwvergunningen op te schorten en vervolgens een verzoek aan de kantonrechter om alle bouwvergunningen en contracten nietig te laten verklaren. Dit kunt u in ieder geval doen op basis van artikel 162 BW. Mogelijk zijn er nog andere wetten waarop u een beroep kunt doen.

Ik stel voor, dat u andere getroffen gemeenten benadert om samen naar de rechter te stappen.

Indien u dit weigert, zullen de huiseigenaren naar de rechter stappen. Het bij elkaar krijgen van voldoende gedupeerden en het oprichten van een stichting kost tijd. Vandaar mijn verzoek aan u. Indien wij zelf naar de rechter moeten stappen, zullen we veel verdergaande stappen nemen.

Hoogachtend, Andreas

Commentaar formulier

Voor contact met de eigenaar van deze website klikt u op 'Contact formulier'

Om feedback te geven op DEZE pagina klikt u op 'Feedback geven'. Feedback wordt niet gepubliceerd.

 

 

Gebruik dit formulier UITSLUITEND om commentaar te geven op de inhoud van deze pagina of op de commentaren van anderen. Commentaar wordt gepubliceerd of genegeerd.

Als u commentaar wilt geven op deze pagina, vul dan de volgende velden in.

Schermnaam:

Vul uw internet-naam in. Deze naam kan worden gepubliceerd.

Email:

Indien u persoonlijk antwoord wilt, vul dan uw email-adres in. Dit adres wordt niet gepubliceerd of verkocht aan databases.

Commentaar of vraag:

Resterend aantal tekens: 5000

Antispam:

Indien u een mens bent, vul dan deze vraag correct in.

Wie is de president van de USA?

Contrast
normaal
Lettergrootte
1   2   3   4   5  
reclame/nula_200.gif

 

reclame/RunentarotHoog.gif

 

 

Andreas Firewolf, nederlandse site

Cirkel van Licht en Liefde

Spiritualiteit en Seksualiteit

Variatarian vegetarische recepten

Andreas Firewolf, english site

Circle of Light and Love

Spirituality and Sexuality

Nul-A Computers, webhosting en website ontwikkeling met eigen CMS.

Hoekstra (Mini-ster van Financien)

weigert het Europees Consumenten Recht inzake financiele producten te handhaven en weigert de AFM opdracht te geven de Nederlandse wet te handhaven.

Hoekstra heeft de bankroversbendes (Rabo, ING, ABN-AMRO en vele anderen) een vrijbrief gegeven, om het nederlandse volk leeg te zuigen.

Keizer (Staats-secretaresse van Economische Zaken)

weigert een kartelonderzoek naar de bankroversbendes (Rabo, ING, ABN-AMRO en vele anderen), omdat dat niet in het algemeen belang is.

De advocaat van de Rabobank en Kifid hebben expliciet geschreven in een juridische procedure, dat er sprake is van een bankenkartel, en dat banken hun klanten mogen bestelen, omdat de andere bankroversbendes (ING, ABN-AMRO en vele anderen) dat ook doen.

Verzoek tot strafrechterlijk onderzoek en strafrechterlijke vervolging van de Rabo bank

 

Rabo is schuldig aan:

Naar beginpagina

We worden bestolen door de banken

 

Energiepolitiek voor een beter milieu
Economische ideeen voor de nieuwe tijd

Ruttisme

is het tegengestelde van fascisme. Fascisten willen strijden voor iets. Het Ruttisme vermijdt iedere strijd. Vragen beantwoord men met "dat kan ik me niet herinneren", "wegens te kort aan geheugen heb ik dat gewist", et cetera.

Wanneer kritiek te groot wordt, laat men de regering vallen. Vervolgens regeert men demissionair verder, zonder iets te doen. Na de verkiezingen regelt men een kabinetsformatie van een jaar en ondertussen ritselt men demissionair verder.

Artikelen over de wereld politiek
Handhaving van de orde is ook een mensenrecht
De opiumwet
Religie en mensenrechten, gaan ze samen?
VVD volstrekt onbetrouwbaar
Hoe kunnen we beter samen leven=
Hoe zit het met rechten van kinderen?
Ideeen voor een beter klimaat en een beter milieu
Hoe gaan we met dieren om?
Wat is er nodig om autarkisch te leven ?

Volledige buitensluiting sinds 1988

 

Sinds 1988 word ik voortdurend gediscrimineerd. Meer dan 33 jaar ben ik aan een stuk door vertrapt en buitengesloten. Voortdurend word ik sociaal en economisch buitengesloten en beschadigd.

ASN discrimineert

22 April 2022 was het weer raak. Ik heb een zakelijke bankrekening aangevraagd bij de ASN. De ASN heeft dit geweigerd. De ASN weigert ook antwoord te geven op de vraag waarom ze mij afwijzen.

Weerwoord

In dit deel van de site kun je alles lezen over de misselijke manier waarop in Nederland anders denkende mensen worden kapot gemaakt.

Blog van Groene Politiek

 

Klik hier voor regelmatig commentaar op de waanzin van de politiek, de waanzin van de media, de vernietiging van ons klimaat et cetera.

Wil je dit volgen en regelmatig emails ontvangen?

 

Klik dan hier

en registreer je als lid.

Provincie schenkt 40 miljoen euro aan projectontwikkelaars
VVD totaal onbetrouwbaar
Pensioenroof: Provincie Groningen rooft pensioen Oldambtsters
Provincie Groningen pleegt economische misdaden
Hoe corrupt zijn Gedeputeerde Staten van Groningen
Verzoek om ontslag van René Paas
Oldambt is een krimpgemeente
Huiskoper wordt opgelicht
Waarschuw de huiskoper
Ontwikkeld door Nul-A Computers